Stowarzyszenie BONITUM

POMOC OSOBOM

Niepełnosprawnym Intelektualnie

Aktualności

TURYSTYCZNE BONITUM zaprasza na kolejny weekend razem w górach

TURYSTYCZNE BONITUM zaprasza na kolejny weekend razem w górach. Janek i Kamil tam byli, a inni pójdą z nimi tam po raz pierwszy i oby było tak fajnie jak ostatnio.

DRUGA WYCIECZKA CYKLU TURYSTYCZNE BONITUM.

JANEK I KAMIL PROPONUJĄ: skały w Rudawach Janowickich…ale do oglądania 

GDZIE: Strużnica i Janowice Wielkie

KIEDY: sobota, 19 czerwiec 2021

KTO: Dorośli niepełnosprawni intelektualnie z opiekunami w tym osoby niepełnosprawne ruchowo z osobami towarzyszącymi

OPIS WYPRAWY:

Trochę pomoże ten opis wyprawy w części do Zamku Bolczów na Suchej Górze przez część wiodącą do Mostu i Pieca.

https://www.zespoldowna.info/wolek.html

W ramach naszego Klubu Turystycznego Bonitum, Janek i Kamil polecają dwie trasy.

TRASA PIERWSZA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH RUCHOWO, DOSTĘPNA TAKŻE DLA OSÓB NA WÓZKACH.

Wyjeżdżamy z Wrocławia o godzinie 7:30. Jedziemy do Janowic Wielkich. Stamtąd idziemy przez góry, ale utwardzoną i w dużej mierze asfaltową drogą do skał o nazwie Piec. Tą samą droga wracamy. 

Czas przejścia w jedną stronę to około 1:15 do góry, i około 1 h w dół bez przerwy. Przy skałach jednak powinniśmy się spotkać z drugą grupą.

TRASA DRUGA DLA OSÓB MOGĄCYCH CHODZIĆ PO GÓRACH.

Zaczynamy w Strużnicy na parkingu najlepiej 30 minut przed pierwszą grupą Uśmiech Idziemy przez skały, Lwią Górę na spotkanie z grupą pierwszą. Wspólnie odpoczywamy i jeżeli grupa będzie zmęczona przejściem wracamy inną trasą z powrotem. Czas podejścia to około 1:45 h.

https://en.mapy.cz/turisticka?planovani-trasy&x=15.9102302&y=50.8433757&z=14&rc=9kJTfxaL8bjW0id3&rs=coor&rs=coor&ri=&ri=&mrp=%7B%22c%22%3A132%7D&xc=%5B%5D&rwp=1%3B9kJgexaLKZhfEfPGhfCgiEgc35UJ

Powrót na miejsce zabierze nam około 1 h, ale innym wariantem trasy.

https://en.mapy.cz/turisticka?planovani-trasy&x=15.9102302&y=50.8433757&z=14&rc=9kJTfxaL8bjW0id3c-0dXj&rs=coor&rs=coor&rs=coor&ri=&ri=&ri=&mrp=%7B%22c%22%3A132%7D&xc=%5B%5D

Tak szacuję nasze zainteresowanie trasą, bo może być widowiskowa. Będzie na pewno bardziej wymagająca jak ta ostatnia.Jeżeli będziemy mieli siły na więcej, to trasa może być przedłużona aż na Zamek Bolczów.

Ten wariant jest dłuższy i znów jeszcze bardziej wymagający.

Wtedy cała wyprawa zabierze nam na pewno ponad 4:20 h bez odpoczynku.

CO NALEŻY WZIĄĆ Z SOBĄ:

Na pewno dobre buty i najlepszy humor i odpowiednie koszulki, by nie było za ciepło. Gdyby miało padać, choć w to wątpię, to kurtki nieprzemakalne i dobre, wygodne spodnie do szybkiego chodzenia, czapki by osłonić głowę. Pamiętajcie o prowiancie i wodzie. Konieczne są plecaki!

Zgłoszenia na wycieczkę przyjmujemy do czwartku 17 czerwiec telefonicznie : 713902884 i mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://www.bonitum.org/

Projekt współfinansowany ze środków finansowych PFRON otrzymanych od Zleceniodawcy.

Kategoria: