Stowarzyszenie BONITUM

POMOC OSOBOM

Niepełnosprawnym Intelektualnie

Aktualności

Wyprawa na Sępią Górę

To już, już jesteśmy po pierwszej wyprawie w góry. Z samego rana podekscytowani i trochę zaspani ale ciekawi i uśmiechnięci ruszyliśmy . Jak zwykle jak tylko busy minęły wyjazd z Wrocławia zaczęłam się martwić : czy damy radę, czy nikomu się nic nie stanie, a jak z trzeba będzie szukać pomocy ? Czy wszystko dobrze przemyśleliśmy, a co z pogodą, a jak ktoś ma kiepskie buty, a jeśli zabłądzimy...?

Jednym słowem panika! A było fantastycznie, radośnie, urokliwie przyrodniczo i rodzinnie. Straszna mieszanka emocji ale z przewagą tych pozytywnych. Ekipa podzielona na dwie : mocniejszą, która musiała pokonać trudniejszy szlak , ciągle pod górę w niezłym tempie i naszą słabszą która wędrowała łatwiejszą drogą dostosowaną również do wózków inwalidzkich. Super wyzwania w otoczeniu natury, która przytłoczyła nas zielenią, kroplami deszczu, zapachami i dźwiękami. Widzieliśmy sarny przebiegające drogę i setki czarnych ślimaków, uczyliśmy się rozpoznawać drzewa i zgadywać nazwy ptaków i gadaliśmy o wszystkim i o niczym poznając siebie na nowo .

A tych, którzy do nas dołączyli jako goście z innych placówek poznając w ogóle : Joasia, Kuba , Sławomir , Ryszard i Kasia nie są z Bonitum a odnaleźli się w ekipie doskonale. Mam nadzieję, że będą z nami na pozostałych wyprawach, zapraszamy ich serdecznie. Pomysł na taką formę spędzania czasu miał jeden z naszych rodziców , który ze swoimi dwoma synami i cudowną mamą Joanną pokonali Koronę Gór Polskich kilka razy. Robiąc o nich film „Nasze Góry” zapragnęłyśmy choć trochę być „wielcy” jak oni i chyba się udało a góry w obrębie Świeradowa Zdroju uwierzcie na słowo, robią wrażenie.

Kategoria: