Stowarzyszenie BONITUM

POMOC OSOBOM

Niepełnosprawnym Intelektualnie

Aktualności

Koniec pierwszego etapu górskich wycieczek Klubu Turystycznego Bonitum

Skończyliśmy pierwszy etap górskich wycieczek Klubu Turystycznego Bonitum , wszyscy otrzymali książeczki górskie PTTK a niektórym nawet udało się zdobyć popularną odznakę !

Jesteśmy dumni z takich sukcesów., mamy nadzieję , że to dopiero początek naszej cudownej przygody. Spotkaliśmy w czasie tych wędrówek mnóstwo fajnych ludzi, którzy pokazali nam jak zachować się w górach, co jest bezpieczne dla nas a na co zwrócić szczególną uwagę. Co oznacza kolor chmur na niebie, jakie buty pomogą wspiąć się po mokrych kamieniach , co zrobić żeby kijki do wspinaczki nie były naszym wrogiem. Ale też opowiedzieli swoją niezwykła historię wzbudzając nasz ogromy podziw i szacunek jak Andrzej Bargiel i wielcy polscy alpiniści : Piotr Pustelnik i Krzysztof Wielicki. A wszystko to dzięki rodzince Pieniaków, niedościgłym wzorze górskich globtroterów.

W zeszły tygodniu rozpoczęliśmy nową historię z FUNDACJA BIEGAJ DLA ZDROWIA z Wrocławia. Tomek Zatońskie, Patrycja Baranowicz i Ania Słobodzian –Puła przyjęli nas serdecznie i równie mile jak ludzie gór się nami zaopiekowali. Pierwsza wycieczka zgromadziła niezła ekipę Turystycznego Bonitum bo pojechało nas aż dwadzieścia osób . Ponieważ mieliśmy od maja niezły górski trening, więc przejście 8 kilometrów wokół stawów w Rudzie Milickiej, stanowiło dla nas ledwie spacerek

No i nasza Natalia, która miała przywilej przetestowania nowego modelu wózka biegowego dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Cała grupa towarzyszyła Natalii a przejęciem obserwując nowy sposób pokonywania trasy i czając na zamianę miejsc. Niestety dla reszty Piotrek tak sprawnie prowadził pojazd, że Natalia nawet trochę przysnęła i wcale nie wykazywała chęci na zamianę.

Byliśmy oczarowani tym co widzieliśmy , pięknem przyrody, słońcem , ogromną ilością ptaków mieszkańców niesamowitych stawów milickich .

Na zakończenie zrobilismy sobie grupowe zdjęcie potwierdzające rozpoczęcie cylklu wyparaw Fundacji Biegaj dla Zdrowia

Kategoria: