Stowarzyszenie BONITUM

POMOC OSOBOM

Niepełnosprawnym Intelektualnie

Aktualności

Zbiórka dla Ukraińskiej Organizacji Charytatywnej „Zespół Downa”

Ukraińska Organizacja Charytatywna „Zespół Downa” została założona w 2003 roku przez rodziców, którzy mają dzieci z zespołem Downa. Organizacja jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa

To dla Nich w ostatnim czasie zorganizowaliśmy zbiórkę rzeczy potrzebnych z długiej listy leków, środków medycznych jedzenia bezglutenowego, słodyczy, kaszek , puszek , czy pieluch. Kolejną z naszej akcji POMOC UKRAINIE lecz tym razem dla konkretnego odbiorcy DZIECIAKÓW Z ZESPOŁEM DOWNA.

Wszyscy którzy nam pomogli, obcy ludzie przychodzący do Środowiskowego Domu Bonitum, Rodzice naszych podopiecznych, zaprzyjaźnione firmy SONKO, BNY MELLON, AESUB, Piotr Jankowski MORFEN, Bogdan Pyziołek LogoTrans, Wes.expert oraz Fundacja HELP22 i Radosław Godula, Sergii Liubka z partnerami. Wszyscy zrobili to z potrzeby bycia razem z tymi dla których przetrwanie związane z wojną, jest jeszcze bardziej dotkliwe w związku z niepełnosprawnością. Będąc matką niepełnosprawnego dziecka wyobrażam sobie jak trudno teraz opiekunom i rodzicom z placówki w Kijowie , zaspokoić podstawowe życiowe potrzeby . Wiem również, że sytuacja ciągłego zagrożenia, brak stabilizacji, zwyczajny strach i lęk kończy się niejednokrotnie atakami padaczki, niekontrolowaną agresją czy też apatią. Wtedy codzienność staje się walką z bezsilnością trwania człowieka chorego całkowicie zależnego od opiekuna, oni muszą wtedy dać z siebie wszystko, zaczepić życie i powód do uśmiechu, dlatego tak ważna była ta zbiórka !

Specjalne podziękowania dla HELP22, bez nich ten transport by się nie udał. To oni odpowiedzieli na apel , zorganizowali i narażając się na niebezpieczeństwo pojechali do Ostapa i Zheny.

Kategoria: